Queden ...
per la 15a Fira de Santa Llúcia

L'Agenda

Dl Dm Dc Dj Dv Ds Dg
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

El butlletí

Subscriu-te al nostre butlletí per rebre tota l'actualitat de Canyelles al teu correu electrònic.

Èxit de resultats de les gimnastes canyellenques a la competició de Blanes

2017 05 09 Gimnastica 01

El passat cap de setmana 6 i 7 de Maig, el grup de gimnàstica artística del Gimnàs municipal, va participar, per segon any consecutiu, en una competició a la ciutat de Blanes (La Selva), organitzada per l'empresa Atriplay i l'Ajuntament de Blanes.

L'expedició estava formada per 16 gimnastes (4 més que l'any anterior) i les dues entrenadores i els seus familiars i acompanyants, en un total unes 40 persones.

L'objectiu de l'esdeveniment era donar l'oportunitat a les gimnastes de competir en un esdeveniment amistós.

El format de la competició era per classificació general individual, individual per aparells i classificació general per equips i estava dividida en 18 categories, i també la categoria OPEN, perquè totes les gimnastes puguin realitzar aquells elements de la gimnàstica que desitgin o se sentin més còmodes. També existia un espai per a exhibicions de grups.

Pel que fa a les gimnastes canyellenques, participaven en les categories "Prebenjamí B" debutants per primera vegada en una competició, "Aleví B" i "lnfantil B" per equips i en la categoria "Cadet B" individual.

Totes les nenes que van participar van ser: Nerea Gines, Marina Ruiz, Ariadna Alcazar, Paula Cerceda, Rocio Ribera, Andrea Fortuny, Etna Gines, Lucia Ruiz, Luna Garcia, Ainhoa Sanchez, Paula Alcazar, Lucia Platas, Aina Raventos, Anna Saumell, Lua Gatell i Leire Perello.

Les entrenadores van ser la Angie Chacon i la Pilar Cabezas.

Les actuacions van ser sensacionals aconseguint diversos pòdiums en diferents categories.
En categoria Prebenjamí "B", l'Anna Saumell va quedar en primera posició classificada en aparell de barra.

També en la mateixa categoria van pujar en la segona posició en equips.

En categoria Aleví "B" van quedar segones classificades en la classificació general per equips.

En categoria Infantil "B" l'Ariadna Alcazar va quedar primera classificada en salt i tercera classificada en la classificació general individual.
En la mateixa categoria també van quedar terceres classificades per equips.

En la categoria Cadet "B", la Nerea Gines va quedar primera classificada en aparell de barra i segona classificada general individual i tercera classificada en aparell de terra.

Va ser una experiència única on les noies van poder conviure i gaudir de la pràctica del seu esport.

2017 05 09 Gimnastica 02