PREMI CANYELLES DE PINTURA 2018
Selecció de les obres
Sol•licituds presentades:141
Obres presentades: 140
Components del Jurat que ha fet la selecció:
Joan González – Primer Tinent d’Alcalde i Regidor d’Ensenyament i Joventut de l’Ajuntament de Canyelles.
Dr. Manuel Aramendia – Vicedegà de Cultura i Equipaments i Professor Titular de la Facultat de Belles Arts de la Universitat de Barcelona.
Joan Carles Vicente.- Assessor artístic de l’Hotel Estela de Sitges.
Antoni Audi.- Dissenyador gràfic i col•laborador directe del Premi Pintura.
Salvador Pascual – Dibuixant. Regidor de Economia i Patrimoni Ajuntament de Canyelles i coordinador Premi Pintura.
Cada membre del jurat ha fet la selecció de forma individual, partint de que la capacitat de la Sala Multicultural pot exposar de forma adequada 84 obres aproximadament, depenent de les dimensions.
Resultat de la selecció.-
Obres amb 5 vots:
Carme Florença Hernández EL MASNOU
Maria Teresa Baltasar LLORENS DEL PENEDÈS
Narcis Sala Gascons LLORET DE MAR
Ernest Descals Pujol MANRESA
Fernando Jiménez Fernández VALENCIA
José M. Sánchez Gutiérrez GRANADA
Anet Duncan Byng BARCELONA
Mónica Dixon OVIEDO
Mercè Humedas Pares LLEIDA
Elena Mesa Alonso S.PERE DE RIUDEBITLLES
Rosa Ana Martos Sitcha MADRID
Eduardo Ralita BARCELONA
Josep Manel Aznar Diaz S.QUINTI DE MEDIONA
Julio Garcia Iglesias ABRERA
Angel Alguró Borras TORTOSA
Benet Dalmau Alsina VILANOVA I LA ELTRU
Leticia Gaspar Garcia BILBAO
Manel Adserá Rafols SANT SADURTNI D’ANOIA
Lluis Puiggros Puigdellívol STA. MARIA DE MERLES
Sónia Toneu CASTELLVI DE LA MARCA
Joan Mons Duran SANT SADURNI D’ANOIA
Anna Valls TERRASSA
Ana Chacon Villalonga ROCAFORT
David Ribas S.PERE DE RIUDEBITLLES
Natalia Jurado Luque SANT JOAN DESPI
David Murica Garcia SANT JAVIER(Murcia)
Albert Barbeta Salvat CRETAS
Eduart Anta Gispert BARCELONA
Aida Mauri Crusat MOIA
Sergi Mestres Chacon VILANOVA I LA GELTRU
José Nieto Fernández HUMANES DE MADRID
Ramon Boter Algueró TERUEL
Anna Cervera VILANOVA I LA GELTRU
Josep Millas Chia IGUALADA
Cristina Sampere SANT JOAN DESPI
Nuria Riba Bosc IGUALADA
Anna Peserico SITGES
Udani Juaristi AZKOITIA
Berta Pluja Corominas OLOT
Obres amb 4 vots:
Ana Doménech Andreu VILANOVA I LA GELTRU
Marco Noris BARCELONA
Pedro Martin Cumplido SITGES
Laura Sayols Martínez PORQUERES
Rosa Viñas Escobedo BARCELONA
Alicia Marsans Navarro S.JORDI DESVALLS
Maria Terradelles Fornes BARELONA
Xosé Iois Carreira López XINZO DA LIMIA
Laura Medina Solera MALAGON
Paco Muñoz Santana SANT FELIU DE GUIXOLS
Carmen Parellada Cortes SITGES
Pablo Morales Albert GIRONA
José Manuel Albarran BOLLULLOS DEL CONDADO
Fina Vives Serrano VILAFRANCA DEL PENEDES
Corominas Masa BARCELONA
Anna Beltran Porcar ALCORA
Isidre Marcet Pacios SITGES
Enrique Estelles Montesinos ROCAFORT
Josep Gómez Fernández VILANOVA I LA GELTRU
Elena Maroto Pérez SUCINA(Murcia)
Max Boladeras Recasens BARCELONA
Luis Martínez Navalón CERVELLO
Rosa Solano BARCELONA
Maria Teresa Durà ELCHE
Josep Malagarriga Pica VILASSAR DE MAR
Laia Noves Alejandro BARCELONA
Obres amb 3 vots:
Jaume Roure Gilibert BARCELONA
Josep Gual Tutusaus SANT QUINTÍ DE MEDIONA
Gerard Martin Vilafranca S.FRUITOS DE BAGES
Pablo Estévez SEGUR DE CALAFELL
Toni Sangrá Boladeres SITGES
Laia Noves Alejandro BARCELONA
Berta Español Salvat BARCELONA
Rocio Romero Arozarena SEVILLA
Abel Florido Gandullo S.JORDI DE CERCS
Augusto Roig Comamala BARCELONA
Jordi Masó Socias VILAFRANCA DEL PENEDES
Monica Tania Anguita Amador CATELLDEFELS
Kihong Chung CARTAGENA
Pablo Lanau Llarás BARCELONA
Adolfo Rua SITGES
Aurelle Anne Simms BARCELONA
Ximó Amigó BONREPOS I MIRAMBELL
Jordi Santacana VILANOVA I LA GELTRU
Bernat Burgueño Barris BARCELONA
Francesc Peña CERDANYOLA DEL VALLES
Elisabeth de la Fuente PELLEJA
Oriol Marquez Cateura MOLINS DE REI
Canyelles, 5 d’abril de 2018.