Queden ...
per la 20a Fira de Santa Llúcia

L'Agenda

Dl Dm Dc Dj Dv Ds Dg
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

El butlletí

Subscriu-te al nostre butlletí per rebre tota l'actualitat de Canyelles al teu correu electrònic.

Si us plau, activeu el javascript per enviar aquest formulari

El III Festival Literari Castell de Canyelles ja té guanyadors

2022 10 02 tauladebatsebastiadarbo2El III Festival Literari Castell de Canyelles i el I Certamen Literari Juvenil ja tenen guanyadors.

En el marc de la jornada literària de Lletres a la Plaça, aquest diumenge 2 d'octubre ha tingut lloc el lliurament del premis literaris de Canyelles. L'acte que va ser la cloenda de la jornada va comptar amb la participació de l'escriptor i periodista Sebastià d'Arbó, que va actuarcom a moderador d'una taula rodona sobre 'Misteri' amb diverses autores com Charo Gonzàlez, Joana Bagur, Maria Rosa Nogué i Núria Queraltó.

Llegeix més...

Darrers dies de presentació d'obres al III Festival Literari Castell de Canyelles

2022 concursliterari cartellEl termini de presentació de relats al III Festival Literari Castell de Canyelles acaba el 31 de juliol

El lliurament de premis es farà el 2 d'octubre en el marc de Lletres a Plaça

 

 

Llegeix més...

Obert el termini de presentació d'obres al I Concurs Literari Juvenil

2022 04 22 concursliterarijuvenilnou

En marxa el I Concurs de Literatura Juvenil.

El certamen té tres modalitats, narrativa, poesia i imagerelat. I s'han establert tres categories, de 12 a 14 anys, de 14 a 16 anys i de 16 a 18 anys.

Les obres es poden presentar del 16 al 21 de maig.

Llegeix més...

Recull Relats II Festival Literari Castell de Canyelles

 

Els relats guanyadors i participants al  II Festival Literari Castell de Canyelles han estat recollits en un llibre.

Els podeu consultar i descarregar aquí:

 

Guanyador en llengua catalana 

Pere Martorell Vallespir

No estàs sola

 

Guanyador en llengua castellana

Alberto Valle

No llores por mí cuando me haya ido

 

Accèssit

Joan Company Arpa

L’assassí de la Taula Periòdica

 

Finalistes en llengua catalana

Josepa Sopeña i Feu

El Pla B

Francesc Cutchet Domènech

Era jo i jo també era l’altre

 

Finalistes en llengua castellana

Lydia Nin Carbonell

Aphiemi 

Sílvia Gascón Tudela

El año de los ahogados 

Resta de relats participants

Maria Godayol i Ramos

La pluja

Virgínia Alsedà Ibarz

Touchée 

Xavier Lahoz

El bastaix de Canyelles

Jaume Albert Ollé Manuel

A l’ombra del castell 

Enriqueta Marsà i Arroyo

Safirs

Mercè Serra Colomer

El que no està escrit

Gemma Torrentó i Cano

Els minairons de Canyelles

Francesca Parera Gual

El nom de Magdalena ressona arreu 

Yolanda Aguilar Calero

Las monedas transgeracionales 

Beatriz Alejandra Chekaloff

Las hermanas Rosales

Antonio García Méndez

Las reliquias del rey

Sandra Puerta Martínez

Moon Light

Maria Jesús Freixa Matalonga

Cupido dorment

Marcelino Carretero Sanguino

El secreto del muerto

Antonia Peinado Pérez

Amor bajo llave